Festyn Świętojański "Święty Jan na Gierałtowie", Nowy Gierałtów - czerwiec - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

*** 28-29 lipca Festiwal Biegów Czarna Góra "CZARNA MILA" w Siennej!  www.czarnamila.pl *** Wyścigi i przejażdżki na drezynach - STROŃSKA DREZYNIADA 2018 już 4 sierpnia! *** W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem! *** VIII STROŃSKI RAJD TURYSTYCZNY 10-12 sierpnia w Kamienicy, www.snieznik.pl Zapraszamy!

 

Festyn Świętojański "Święty Jan na Gierałtowie", Nowy Gierałtów - czerwiec

Tradycja nocy świętojańskiej ożywa każdego roku w Nowym Gierałtowie. Festyn nawiązuje do starych słowiańskich zwyczajów i przywołuje też postać św. Jana Chrzciciela, który jest patronem tutejszego kościoła. Impreza jest organizowana przez lokalną parafię przy wsparciu mieszkańców wsi Doliny Białej Lądeckiej i odbywa się na wiejskim placu zabaw i spotkań, pięknie położonym nad rzeką Białą Lądecką.

Panny zapraszamy do wystartowania w kokursie na najpiękniejszy wianek. Jak na festyn świętojański przystało, nie obędzie się bez rzucania wianków w nurt rzeki! Panowie będą mogli ustrzelić sobie nagrodę w strzelnicy parafialnej. Będzie też loteria z nagrodami i konkursy z nietrudnymi pytaniami. Nie będziecie głodni, ani spragnieni, bo pyszne wiejskie jedzonko i napitki będą serwowały urocze mieszkanki i gospodynie lokalnych obiektów agroturystycznych. Muzyka do śpiewu i tańca umili wspólnie spędzony czas. Powitajcie lato w Nowym Gierałtowie! Zapraszamy!

 

 

 

Fotorelacja z 2013 r.: kliknij tutaj

Fotorelacja z 2012 r.: kliknij tutaj

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę

sisms.jpeg