Alena Windova - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Do 9 lipca w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury trwają zapisy do konkursu "PŁYWANIE NA BYLE CZYM", który rozegrany zostanie podczas imprezy nad Zalewem w Starej Morawie 13 lipca 2018! *** Odkrywamy Stronie Śląskie! W każdą niedzielę lipca i sierpnia 2018 r. zapraszamy na spacery po Stroniu Śląskim z przewodnikiem! Zbiórka: godz. 11, miejsce zbiórki: według programu. *** 28-29 lipca w Siennej odbędzie się Festiwal Biegów Czarna Góra "CZARNA MILA"! Zapisy trwają! www.czarnamila.pl ***

 

Alena Windova

 17-06-2015 13:06

    Urodziła się w Ołomuńcu w 1960 roku. Od 1982 r. mieszka w Starym Meście (Republika Czeska). W 1997 r., jako przedsiębiorca, na zlecenie Urzędu Miejskiego Starego Mesta założyła punkt informacji turystycznej, który w 2000 r. został przeniesiony do Urzędu Miasta (obecnie ratusz).
    Od 2007 r. pełni funkcję dyrektora domu kultury w Starym Meście. Od ośmiu lat jest radną, obecnie zasiada w zarządzie Miasta.
Pani Alena od 2007 r. jest bardzo zaangażowana we współpracę z Gminą Stronie Śląskie. Wspólnie z Gminą Stronie Śląskie, później z Centrum Sportu a obecnie z Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury oraz Strońskiego Parku Aktywności „Jaskinia Niedźwiedzia” Sp. z o.o. w Stroniu Śląskim realizuje projekty unijne. Efektem tej współpracy są liczne imprezy kulturalne i sportowe koncerty, spektakle teatralne dla mieszkańców oraz turystów, warsztaty taneczne, teatralne i plastyczne zarówno w Stroniu Śląskim jak i w Starym Meście.
    Na szczeblu naszej współpracy polsko - czeskiej powstało wiele materiałów promocyjnych tj. mapy, przewodniki, broszury.
    Łącznie z naszą Gminą zrealizowała około piętnastu projektów transgranicznych, wśród których można wymienić:
- „U źródeł trzech mórz – rozwój i promocja turystyki w Masywie Śnieżnika”,
- „Śnieżnicki Park Artystyczny”,
- „Polsko - Czeski COOlturalny pociąg”,
- „COOLturalne Stronie na maksa”,
- „Polsko - Czeska Stacja Sztuka”,
- „Stronie Śląskie miastem polsko czeskiej tradycji.
    Pani Alena jest mocno związana z życiem kulturalnym i turystyczno – rekreacyjnym Gminy Stronie Śląskie. Prężnie organizuje współpracę polsko – czeską naszych mieszkańców i turystów podczas imprez lokalnych.

DSC_0803.jpeg

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę
NEWSLETTER - bądź na bieżąco!

sisms.jpeg