Jazda konna - Urząd Miejski w Stroniu Śląskim
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Biuletyn Informacji
Publicznej
Kanał RSS

Codziennie, do dnia 25 lutego kursuje bezpłatny SKIBUS na trasie Stronie Śląskie - Stacja Narciarska "Kamienica" -  Stronie Śląskie -  "Czarna Góra Resort" w Siennej. Zapraszamy do korzystania!

 

Jazda konna

 

Konie huculskie - gospodarstwo agroturystyczne "Pod kasztanem" w Strachocinie

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod kasztanem" w Strachocinie ma w swojej ofercie jazdę na koniach rasy huculskiej oraz na kucach.
Hucuły to górska rasa konia domowego pochodząca z Huculszczyzny w Karpatach. Są to konie cenione za żywotność, siłę i odporność, a ze względu na swą łagodność i inteligencję, często używane w hipoterapii. Konie huculskie chętnie poruszają się kłusem i są doskonałymi stępakami pod wierzch. Hucuł to polska rasa „konia rodzinnego” (podobnie jak haflingery w krajach alpejskich).

Kontakt: tel. 74 814 12 83, Strachocin 23, 57-550 Stronie Śląskie, www.pod-kasztanem.pl

 

 

 

Konie huculskie - Stary Gierałtów

Na terenie gospodarstwa Pana Krzysztofa Mikołajczaka w Starym Gierałtowie zobaczyć można konie rasy huculskiej. W ofercie: jazda po padoku oraz przejażdżki w terenie. Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz turystów lubiących kontakt ze zwierzętami. Gospodarstwo jest malowniczo położone, nad rzeką Białą Lądecką (przy agroturystyce "Eskapada").

Kontakt: tel. 668 004 961, Stary Gierałtów 38, 57-550 Stronie Śląskie

 

 

Ośrodek jeździecki "FurmAnka" w Nowym Gierałtowie

W Nowym Gierałtowie, w dolnej części zachodniego zbocza Siwej Kopy (G. Złote), ponad Doliną Białej Lądeckiej, niedaleko granicy polsko-czeskiej (300m) działa Ośrodek Jeździecki " FurmAnka". Ośrodek zajmuje obszar 3,5 ha, łącznie z przyległymi pastwiskami. Przestronna i jasna stajnia została zbudowana tak aby zapewnić maksymalny komfort zarówno koniom, jak i jeźdźcom .Wyposażona jest w siodlarnię, paszarnię, myjkę dla koni oraz łazienkę (dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych). 10 koni przygotowanych jest do pracy wierzchowo-zaprzęgowej. Kryta ujeżdżalnia (20m x 42m) zapewnia możliwość nauki i doskonalenia jazdy konnej przez cały rok.

W ofercie ośrodka:
nauka jazdy konnej, wyjazdy w teren, organizacja kuligów i przejażdżek bryczką, oprowadzanie na kucyku, rajdy konne pod fachowym okiem instruktora jazdy konnej. W budynku mieszkalnym urządzono pięć komfortowych pokoi gościnnych z łazienkami.

Do dyspozycji gości przestronna sala kominkowa z barem oraz taras.

Kontakt: tel. 692 466 208, Nowy Gierałtów, 57-550 Stronie Śląskie, www.koniefurmanka.pl

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę
NEWSLETTER - bądź na bieżąco!

sisms.jpeg